Powered by Google TranslateTranslate

Kuuba fotoreis

Untitled photo

Lähme novembris-detsembris 2023 Kuubale!
Foto- ja elamusreis väikesele grupile. Reisil toimub telefoniga pildistamise koolitus. Vastavalt soovile. See pole eeltingimus, vaid lihtsalt boonus.

Nooremate inimeste jaoks, kel pole sotsialismiaegset elukogemust, on Kuuba justkui hüpe tundmatusse. Inimestele, kes on sellest ajastust pärit, on Kuuba kui ajas tagasiminek.
Kuuba, see tähendab nõukaaegsed Žigulisid ja Moskvitše, aga ka Ameerika retroautosid, mida vurab saarel igapäevaselt ringi umbes 60 000. Osad neist on kui äsja poest tulnud, suur osa aga sellised, millel uks vaevu kinni püsib.

Viska pilk peale mu teistele Kuuba lugudele.

Untitled photo

Reisi eesmärgiks pole tutvustada kõiki Kuuba monumente ja muuseume, vaid selleks on pigem mõõdukas tempos kulgemine. Püüan edasi anda kontraste.

Olles luksuliku hotelli katusel, kus on baar ja bassein, saab tunda ehedat joovastust. Pildistamine on reisil oluline osa ja selles vallas püüangi sind aidata. Vaatad mõnuledes luksust, kuid pilku teises suunas heites, näed lagunevat linna, kus majadel pole katuseid ning remonti tehti 60 aastat tagasi - justkui oleks sõda üle käinud. Kontrastid ja võimalus mõelda elu üle.
Kodus on talvel külm, kuid Kuuba õhtune päike on mahe ja paitab sind ja su kokteili. Salsamuusika haarab su enesesse ja koju jõudes võib tekkida soov seda tantsu õppima hakata. Võid tõusta varahommikul enne päikest ja minna ookeani äärde jalutama. Olen käinud kümneid kordi hommikuti Havanna pikimal diivanil, betoonist kaldarajatisel Maleconil ookeaniga nö rääkimas. Keegi snorgeldab ja ookean on vaikne. Aeg kaob ja juba tunnike hiljem märkad, et tuul tõuseb ja kerge laine on tõusmas.

Peale oma esimest Kuuba reisi hakkasin salsat õppima. Kui olin taas Trinidad de Cuba linnakeses, siis sealsel tantsuõhtul patsutas pillimees mulle õlale ja ütles, et hästi tantsid. Sellised kogemused muudavad elu palju rõõmsamaks! Umbes 15-minutilisel kerge mäkketõusuga teekonnal avaneb suur koobas, kus on disko ja mängitakse Lõuna-Ameerika moodsamaid rütme. Kariibi mere ääres on võimalus sõita katamaraaniga mõnele väikesaarele, näiteks Cayo Iguanale.
See troopiline saareke, mis on justkui täpe Kariibi meres, on moodustunud korallidest. Liival sibavad väikesed iguaanid, keda turistid mõnikord küpsistega toidavad. Enne saarekesele jõudmist teeb laev peatuse ja soovijad saavad snorgeldada korallriffide juures.

Kindlasti võiks külastada El Nicho koskesid, kuhu viib parklast umbes pooletunnine jalutuskäik. Vesi on külm, 18-20 kraadi ja võrreldes ookeani või Kariibi merega, kus vesi on 25-26 kraadi, on erinevus tõesti märgatav.

Vinales jääb Havannast umbes 180 km ida suunas. Siin kasvab maailma parim tubakas. Päike, õige niiskus ja muld annavad selleks hea võimaluse. Väikesel ringkäigul tubakafarmis näeme, kuidas sigarit rullitakse.

Kuuba on ülihea koht pildistamiseks. Kuna olen nutifotokoolituste üks esimesi tegijaid Eestis, siis juhendan selles vallas ja soovi korral abistan piltide paremaks töötlemisel.  Aitan luua ka kontakte kohalike „värvikate kujudega”, kui peaksime tänaval mõnda neist kohtama.

El Nicho kosed

Kariibi meri

Kuubal on aastast 2018 mobiilne internett, selle saab soovi korral soetada. Hotellides saab osta wifi-kaardi ja siis baaris olles internetis käia. Muidugi võib Kuubal üldse netipaastu korraldada.

Toit. Süüa saab, aga toit on enamasti võrreldes meie omaga kehvapoolne. Restoranides on valik väike, maitsed soolased ja vürtse vähe. Seega on see reis suurepärane võimalus kaalust alla võtta. Seda võib nimetada ka rummidieediks. Kirjanik Hemngway jõi ju kuulsaks Havanna baarid El Floridita, kus tehakse daiquirit ja El Bodeguita del Medio, kus 1942. aastal sündis mojito kokteil. Külastame neid kohti.

Võimalusel tahaksin huvilistele pakkuda ka pisut Afro-Kuuba elamust. 

Havannas toimub kord nädalas Afro-Kuuba  muusika- ja tantsuetendus. Paik ise oli kunagi veidi kriminogeenne, kuid nüüdseks on sealne keskkond kui kunstinäitus. Vanad vannid ja igasugune rauakolu on muudetud sürrealistlikuks kunstiks. See toimub vabas õhus ning külastajad limpsivad samas kokteile ja õlut. See on pildistamiseks ja filmimiseks põnev paik.



Loomulikult on Kuubal maailma parimad rannad. Kindlasti on osalejatel võimalus olla mitu päeva rannapuhkusel. Ka Havannas olles saab teha hommikuti ringkäigu linnas, olla päeval kolm tundi rannas ja minna õhtuks linna tagasi kohalikku ööelu uudistama.


Reis on mõõdukalt füüsilise koormusega. Peab taluma kuumust ja arvestada tuleb ka pikemate jalutuskäikudega.  Tuleb arvestada ka võimalustega, et mõni asi ei toimi nii, nagu on esialgselt planeeritud-reisisell peab olema leplik ja sellega arvestama.

Kuubal leidub aga alati keegi, kes teab kedagi, kes oskab aidata. Ööbimine toimub kodumajutustes, seega on hea võimalus näha pisut kuubalaste argielu. Toad on askeetlikud, kuid puhtad ja igas toas on konditsioneer, vannituba ning tualett. Kõige osas, mida turist reisil vajab, teen osalejatele veel pikema ülevaate, sest Kuuba pole tavaline paik ja paljud asjad käivad seal „omasoodu”.

Täpsem reisigraafik on olemas, soovi korral saadan e-postile. Reisi pikkuseks on 13-14 päeva Kuubal. Planeeritav aeg märts-aprill 2023. 

Kindlasti on plaanis tubakamaa Vinalese mõne tubakafarmi külastamine ning heidame pilgu peale Kuuba ainsale prantsusepärasele linnale Cienfuegosele. 

Rühmareisi kulu inimese kohta on ca 1700 eurot, mis katab öömaja kodumajutuse kaheses toas. Selles on ka minu kulud reisi organiseerimisel ja kõik transfeerid alates lennujaamast, linnadevaheline transport ning  ekskursioonid Havannas ning vanade Ameerika retroautodega linnatuur. Programmis on El Nicho koskede juures käimine ning loomulikult ringreis Trinidadis, suhkruroo piirkonnas kohaliku giidi juhtimisel.

Reisi lõpus on 2-3 päeva mõeldud ainult rannapuhkuseks. Ehk siis iseseisev olemine ja vaba aega. Rannas saab olla ka Havanna lähedal ja see oleks ka kohe üks esimesi tegevusi peale väsitavat lennureisi.

Soovi korral lisana Kariibi mere laevareis koos snorgeldamisega korallrifi juures Trinidad de Cuba lähedal.
NB! Lisandub lennupilet, mille hinnaks koos äraantava pagasiga on hetkel umbes 1200 eurot, mille reisisell ostab ise. Aitan ka selles vallas kaasa mõelda.
Kindlustuse ja Kuuba viisa ehk turistikaardi-selle hinnaks on ca 35 eurot, mille ostab igaüks ise. 
Toidule, kokteilidele ja ka paarile suveniirile võiks arvestada 600 eurot inimese kohta. Sellega peaks nö keskmiselt hakkama saama.
Kogu kulu reisile võiks olla ca 3700 eurot. 

Reisi sihtkohad:
Havanna, Vinales-tubakamaa,  Cienfuegos, Trinidad de Cuba, El Nicho kosed.
Need on peamised kohad, mida külastavad enamus inimesi, kuid oma kogemuse baasil saan pakkuda rohkemat, sest tean täpselt kuhu minna ja mida vaadata, et reisisell ei peaks oma väärtuslikku aega kulutama sihitu ringijooksmisega.
Igas sihtkohas on ekskursioonid ja vajadusel kaasan mõne kohaliku giidi, kes tunneb nüansse kõige paremini.

Loe reisijutte blogist, siis saab ka selgema ülevaate kohtadest, mida külastada. Minu Kuuba esimesed reisid

Vaata ka siit Instagram

Kui soovid osaleda, siis kirjuta jaaknilson@gmail.com või helista +372 5026327

Kui sa lähed Kuubale omapäi, siis oleks hea teada, kuidas seal asjad käivad.
Mõõduka tasu eest võin huvilisele pakkuda ka reisiplaani, mida Kuubal vaadata ja teha.


Vaata ka minu telefoniga pildistamise koolitust Nutifotograafia

Minust

Untitled photo

Olen 25+ aastat fotograafi ametit pidanud ja viimased 5 aastat teen nutifotograafia koolitusi.

Sattusin Kuubale esimest korda 2017. aastal.  Nüüdseks olen seal käinud 5 korda. Alates sellest ajast olen Facebookis pidevalt kirjutanud Kuuba kohta ning olen saavutanud mõningase tuntuse selles vallas.

Mu kirg Kuuba osas ja tausta teadmine annab lootust, et olen selles vallas hea. Ma ei saa lubada endale pinnapealsust, sest hea nimi on igas ametis suurim väärtus. Viin teid kohtadesse, kuhu tavaturisti sageli ei viida, seda siis ajanappuse või ka hoolimatuse tõttu. Loomulikult vaatame üle kõik olulisemad turistilõksud, sest see on samuti nö kohustuslik osa.

Suurt rõhku pöörame pildistamisele ja püüame olla õigel ajas õiges kohas, sest valgus on see, mis teeb nö pildist pildi. Fotograafiaalased eelteadmised pole olulised ja pildistamine pole kohustus, vaid ajaviide. Loomulikult on parim kaamera telefon.

Olen Kuuba teemal rääkinud KUKU raadios ja minu lühinupukesi on avaldanud Õhtuleht ja blogis olevaid jutte nii Go Travel reisisajakiri, Postimees ning Delfi.

Powered by SmugMug Owner Log In
Google Translate

Original text

Contribute a better translation