Powered by Google TranslateTranslate

Kuidas nutitelefoni areng muudab pildistaja stiili?

Havanna, Kuuba. Avaldatud 9.02.2023. Fotod ja jutt Jaak Nilson.

Untitled photo

Allolev tekst ei ole reklaam ja mul pole kohustust seda artiklit kirjutada. Lihtsalt elu on selline olnud.

On ju Huawei nutiseadmed mitu aastat juba Ameerika sanktsioonide all. Kas nende kasutamine ilma Google Play poeta on üldse normaalselt võimalik?

Selgub, et on ja isegi suht hästi. Olen kasutanud nüüdseks Huawei P50 Pro mudelit 4 kuud. Huaweid olen kasutanud alates P8 mudelist, lisandusid P9, P10, P30 ja nüüd siis see viimane ka. Põhjuseks, et hind oli soodne ja pildistamismasinana kvaliteet ülihea.

Olin taas Kuuba reisile minemas ja tahtsin, et mul oleks igaks juhuks kaks telefoni. Mu tollane oli veel P30, täiesti sanktsioonidevaba mudel. Olin tal küll lasknud korra aku ära vahetada. Maksis vist 50 eurot 2021 aasta sügisel.

Käisin poes uurisin põhjalikult iPhone 14 Pro mudelit ja Samsung S22 Ultrat. Tegin testpilte jne.

Ühel päeval tegi aga Huawei mulle pakkumise, millest oli raske keelduda. 
Neil oli soov anda välja kalender ja ma olen vist ainuke või üks vähestest, kel nii pikk ajalugu selle nutiseadmega. Seega sain oma kalendrifotode eest uue telefoni ja kalendri trükkimise maksid nad omahinnaga kinni.

Tõmbasin endale telefoni GSpace rakenduse, mille abil saab Google Play poest kõik rakendused alla tõmmata ja kõige olulisem, nad ka töötavad. Lihtsalt teed olemasoleva rakenduse ikoonist GSpace kaustast otsetee oma ekraanile ja ongi kõik.

Kõik pangad toimivad, Smart ID, Google Maps, Youtube, Google Translate.
Küll ei toiminud aga Bolt juhile, kas toitu saab tellida, seda ma ei tea.

Peale mõningaid värskendusi ei tööta aga enam mul Google tõlge. Saan kasutada seda siis kas brauseriversioonis ja proovisin ka DeepL rakenduse tõlget, mida peetakse isegi Googlest paremaks.
Google tõlge töötab taas peale mingit värskendust.

Enamasti ei toimi teatud infoteated. Kui Swedbanki kontol toimub raha liikumine, käisid poes ning maksid kaardiga või keegi saatis raha, siis neid teateid ei tule.
Ka Smart ID ei avane automaatselt, peab ise PIN koodide kinnitamiseks rakenduse avama ning läbi Swedbanki äpi panka minnes peab samuti ise ka Smart ID rakenduse avama. Kuna ma pangas sageli ei käi, siis pole need puudujäägid väga suur ebamugavus.

Kuidas on muutnud aga telefonikaamera areng oma uute võimalustega minu pildistamise käekirja?
Oli mu eelmisel mudelil samuti 3x teleobjektiiv, mis küll sageli kippus olema veidi pehmevõitu joonisega. Kuid see praegu nõelab ikka kohe teravalt...
Kui pidasin oma eelmist mudelit väga heaks, siis praegune P50 Pro on ikka väga suur hüpe kvaliteedi ja fotograafilise võimekuse osas.


Olen olnud ikka lainurgamees. laiad vaated. Teleobjektiive olen vähe kasutanud. Nüüd selle pildimasinaga on kõik muutunud. Jumaldan teleobjektiive. Kaameral on sisseehitatud 3,5x teleobjektiiv, mis 35mm kaamera mõiste järgi annab tulemuseks 95mm.
See on optiline suum, teleobjektiiv. Lugesin, et tegelikult toimib optiline teleobjektiiv 7-kordse suurendusena samuti. Küll ei ole seda 7x ekraanil märgitud ning selle sättimine on tülikas. Fikseeritud on 10x, kuid see on juba digisuum ning selle kvaliteet on pisut viletsam kui 7-kordsel. Olemasolevat pilti  suurendatakse ja lõigatakse servad maha.

Olen avastanud enda jaoks täiesti uue maailma. Kaugel olevad objektid tulevad lähedale ning uued tehnilised võimalused on pannud mind ka teistmoodi maailma, õigemini siis pildimaailma nägema.

On ju telefoni parima võimekusega objektiiv lainurkobjektiiv ning sellega on inimeste, eriti portreede pildistamine tegelikult väga ebamugav, sest tekkivad moonutused. Lainurkobjektiiv ei sobi üldse inimeste pildistamiseks. Nüüd on see mure murtud ja ka isegi üsna hämaras saab 3,5x teleobjektiiviga pildistada. Muidugi on soovitav alati tulemust kontrollida ja vajadusel uuesti pildistada. 
Kõige lihtsam on teha mitu pilti järjest, teravustades iga kord soovitud kohta.

Vaata ka mu reisijutte Kuuba reisid
Siit leiad fotokoolituse Telefoniga pildistamine

Siia võib täitsa vabalt omi mõtteid selle teema kohta kirja panna

  • No Comments
Powered by SmugMug Owner Log In
Google Translate

Original text

Contribute a better translation